Картинка слайдера
Картинка слайдера
[vc_row][vc_column width=»1/1″][vc_custom_heading text=»Zapraszam Państwa do zwiedzania Małopolski !» font_container=»tag:h2|font_size:25px|text_align:left» google_fonts=»font_family:Lato%3A100%2C100italic%2C300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal»][vc_empty_space height=»32px»][vc_column_text]

Region ten ma wiele do zaoferowania, posiada niezwykłe zabytki dziedzictwa kulturowego, część z nich jest wpisana na listę Światową Listę Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Umieszczenie zabytku na tej liście jest niezwykłym wydarzeniem i województwo małopolskie miało okazje doświadczyć tego 5 razy od momentu utworzenia tej listy. Obiekty wpisane na listę są to: Historyczny Zespół Urbanistyczno – Architektoniczny Miasta Krakowa, Kopalnia soli w Wieliczce, Teren byłych obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu – Brzezińce, Kalwaria Zebrzydowska oraz drewniane kościoły południowej Małopolski.
Pierwszy punkt na tej liście Kraków teraźniejsza stolica administracyjna regionu i historyczna stolica Polski, dawny królewski gród, miejsce krzyżowania się głównych szlaków handlowych i spotkań przedstawicieli różnych kultur posiada niezwykłą wielowątkowa historię i doskonale zachowane tradycje i obyczaje.
Jednak Kraków nie istniałby, gdyby nie jego powiązania z innymi małopolskimi miastami: Olkuszem, Wieliczką, Bochnią, Tarnowem, bowiem przez każde z tych miast prowadzi dawny szlak handlowy. Kupcy z dalekich i bliskich stron transportowali swoje cenne towary przez miasta, miasteczka i wsie regionu, a drogi handlowe krzyżowały się w samym sercu regionu – w Krakowie. Zabytki tych miast i miasteczek nawiązują do bogatej tradycji i wielowątkowej historii regionu.
Małopolska to nie tylko zabytki i przeszłość, ale także żywa doskonale zachowana kultura dworska i kultura ludowa. O przekazywanie tradycji ustnej i jej kontynuowanie dbają ludzie nam współcześni. Obfitość zachowanych tradycji i mnogość obrzędów, zarówno tych liturgicznych jak i ludowych powoduje że Małopolska wyróżnia się na tle innych regionów Polski.

[/vc_column_text][vc_separator color=»grey» align=»align_center» el_width=»90″][/vc_column][/vc_row]

O mnie

Nazywam się
Katarzyna Antos

Oferuję usługi przewodnika miejskiego po Krakowie oraz pilota wycieczek - zapraszam do zwiedzania Małopolski.

Wykonuję tłumaczenia nieprzysięgłe pisemne i ustne z języka chorwackiego na polski i z języka polskiego na chorwacki.

Kontakt

+48 692 252 179
kasia.antos@gmail.com

Bądź na bieżąco

Napisz do mnie jeśli masz pytania bądź chcesz otrzymać informacje z moją aktualną ofertą.

logo_2